Skip to content

Hakkımızda

hakkımızda

Tecrübe ve Güven

60 yıllık deneyimiyle, Blaufelden-Wiesenbach merkezli aile şirketimiz Bosch Tiernahrung GmbH &Co.KG, köpeğiniz ve kediniz için yüksek kaliteli evcil hayvan maması ürünlerinin üretiminde gelenekselliği temsil etmektedir.

Yemyeşil çayırları, altın sarısı tarlaları ve ormanları ile güzel Baden-Württemberg’de mükemmel evcil hayvan maması üretiyoruz. Evcil hayvanınızın refahı ve sağlığı,
yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır.

Ürünlerimizin üretimi için en yüksek kaliteli hammaddelere güveniyoruz. 700’den fazla çalışan her gün en modern üretim ve paketleme sistemlerini kullanarak bilimsel temelli tarifleri çeşitli ve mükemmel hammaddelerle rafine ederek onları son derece sindirilebilir ve kabul edilebilir hale getirmektedir.

Kalıcı en yüksek kalite talebimiz, kapsamlı kalite yönetim sistemi sağlanır. IFS’ye (Uluslararası Gıda Standardı) sertifikası ise, Bosch Tiernahrung’un gıda maddesi standartlarına uygun olarak üretim yaptığının bir kanıtıdır. Ocak 2020’den beri CO2-nötr üretiyoruz.

Kedinize olan sevgi adına bize güvenin.
Sevgilerimle

wolfgang-imza.png

Wolfgang Heim
Genel Müdür

Garanti Ediyoruz

Üretim

• Almanya’da üretilmiştir
• Kimyevi renklendirici ve aroma maddeleri içermez.
• Metabolizmada değerlendirilmesi mümkün olmayan sentetik antioksidanlar içermez .
• Sürekli kalite kontrolü yapılmaktadır.
• Besin maddelerinin ayrıştırma derecesinin yüksek olduğu en son teknolojik üretim sürecine sahiptir.
• Kurum içinde işlenen taze et.

Hammadde

• Sadece menşei ve kalitesi bilinen yüksek kaliteli hammaddeler
• Bölgesel üretimden çok sayıda hammadde
• Düşük kaliteli bitkisel protein özleri kullanılmaz
• Genleri değiştirilmiş hammaddeler kullanılmaz.
• Soya kullanılmaz.

Kalite Sertifikası

• Uluslararası Öne Çıkan Standart – Gıda (IFS)
• CO2 nötr üretim
• Alman Sürdürülebilirlik ve Ekonomi Enstitüsü tarafından sertifika

Ürünler

• Tüm taleplere hitap eden beslenme programı
• Beslenme hususunda hassas kediler için özel ürünler
• En iyi sindirilebilirlik ve sağlıklılık
• Taze et kullanımıyla benzersiz tarifler
• Taze karaciğer ile yüksek et içeriği (kümes hayvanlarından elde edilen taze et)
• Ana bileşen maddesi ettir.
• Olağandışı beğenilme ve sindirilebilirlik
• Ürünlerin geniş kapsamlı ek faydaları (Örneğin böbrek taşı propilaksı)
• En iyi fiyat-hizmet ilişkisi

9 ÜRÜNDE UZMANLIĞIMIZ

Duzgun-gelisim-kitten.png

Düzgün
Gelişim

kitten-text.png

Sanabelle KITTEN sahip olduğu protein kalitesine bağlı olarak içerdiği ortalamanın üzerindeki besin yoğunluğu ile yavru kedinin en uygun şekilde gelişmesini destekler.Kapsamlı vitamin ve eser elementleri donanımı ise savunma mekanizmasını güçlendirir ve yavru kedinin canlılığını daha da teşvik eder.

calilik-adult.png

Canlılık ve
Yaşam Sevinci

Adult-Kumes-text.png

Sanabelle ADULT’un özelliği uyumlu besin maddesi oranı ve aynı zamanda içerdiği dengeli mineral, eser elementleri ve vitamin oranları içermesidir. Böylelikle canlılık ve yaşama sevinci teşvik edilmekte ve kedinizin doğal savunma mekanizmasını güçlendirilmektedir.

sensitive-kumes-besleyici.png

Seçkin
Besin Profili

sensitive-kumes-text.png

Sanabelle SENSITIVE, özel olarak hassas mide ve bağırsak sistemine sahip, beslenme hususunda çok hassas kediler için geliştirilmiştir. Mamanın çok yüksek besin maddesi yoğunluğu ve mükemmel sindirilme özelliği ile mama gereksinimi önemli oranda azalır ve böylelikle kedinin mide ve bağırsak sistemi rahatlatılır.

grande-besleyici.png

Kıkırdak ve
Eklem Koruması

Grande-text.png

Sanabelle GRANDE ’de kullanılan özel midye özü, eklem bölgesindeki kıkırdakların işlevselliğini destekleyen yüksek etkili kondroitin ve glukozamin içermektedir.

hair-skin-tuy.png

Tüylerde
Belirgin Parlaklık

hair-skin-text.png

Sanabelle HAIR & SKIN özel olarak yetişkin cins kediler için tüy özelliklerinin iyileştirilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Yüksek oranlardaki değerli sıvı ve katı yağlar (somon yağı) zarif, parlak ve pürüzsüz tüy oluşumunu sağlar. Bu olumlu etki özel kombinasyonlardaki vitamin ve eser elementlerle güçlendirilmektedir.

dental-dis.png

Diş ve
Ağız Hijyeni

dental-text.png

Sanabelle DENTAL, beslenmeye bağlı olarak ağız hijyeni alanında hassasiyet eğilimine sahip yetişkin kediler için idealdir. Mamanın daha yoğun bir şekilde çiğnenmesini sağlayan kroket boyutu ve üst yüzey özelliğinden dolayı, diş temizliği ve çene bakımından güçlü bir etkiye yol açar. Bu durum kullanılan yapısal lifler ile ayrıca desteklenir.

urinary-idrar.png

İdrar Sistemini
Rahatlatma

urinary-text.png

Sanabelle URINARY idrar yolu problemleri yaşayan tüm yetişkin kediler için çok ideal bir üründür. Azaltılmış olan protein ve mineral oranları (Örneğin Magnezyum) ile idrarla atılması gereken ürünlerin miktarı azaltılır ve böylelikle idrar atan organların ve böbreklerin yükü etkili bir şekilde hafifletilir.

sterilized-etkin-kilo.png

Canlılık ve
Yaşam Sevinci

sterilized-text.png

Sanabelle STERILIZED kısırlaştırma ve az hareketlilik nedeniyle kilo almaya eğilimli kediler için eksiksiz tam bir üründür. Arttırılmış olan diyet lifi oranı iyi bir doyum sağlamakta, kilonun korunmasını ya da gerektiğinde düzenli olarak azalmasını sağlamaktadır.

senior-gecikmis-yaslanma.png

Yaşlanmayı
Geciktirme

Senior-text.png

Sanabelle SENIOR özel olarak yaşlı kedilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış, enerji, protein ve mineral oranları düşürülürken, özel diyet lifi oranı arttırılmış özel bir üründür. (8’inci yaştan itibaren). Sanabelle Senior’un içerdiği özel vitaminler özellikle vücut hücrelerine zararlı ve dolayısıyla hücrelerin bozulmasına yol açan ürünlere karşı korur ve yaşlanma sürecine karşı etkilidir.

BESİN MADDELERİ VE ÖNEMLERİ

proteinler.png
Proteinler

Her bir protein genetik açıdan tam olarak belirlenmiş ve takribi 20 protein yapı taşından oluşan ve amino asitler olarak adlandırılan bir dizilimden meydana gelmektedir.

Bu amino asitler mamanın içerisinde belirli bir miktarda ve birbirleri ile tamamen orantılı şekilde bulunmalıdırlar. Çünkü kedilerin hayati açıdan önem taşıyan bu amino asitleri vücutlarında kendileri oluşturmaları mümkün değildir. Amino asitler büyüme, güçlü kaslar, güzel tüyler, fakat aynı zamanda vücuda özgü savunma mekanizmasının kusursuz işlemesi açısından muhakkak gereklidir.

Bunun dışında belli amino asitlerin özel ek görevleri bulunmaktadır. Örneğin bunlardan Arginin protein metabolizması ve amonyağın üreye dönüşümü açısından elzemdir. Uzun sureli Taurin eksikliği ise görme bozukluklarına, körlüğe ve kalp yetmezliğine yol açar.

yaglar.png
Yağlar

Yağlar sadece önemli bir enerji kaynağı değildir. Aynı zamanda her bir yağ içerdiği yapı taşı ve temel yağ asitleri sayesinde deri ve tüylerin tam olarak şekillenmesi açısından vitaminlere benzer bir etkiye sahiptir.

Ve bunun haricinde metabolizmada çeşitli görevleri yerine getirir. Bu bağlamda Ω3 – yağ asitleri (linoleikasit, eikozapentaenoik asit, dokosaheksaenoik asit), ayrıca Ω6 – yağ asitleri (linoleik asit, arakidonik asit) son derece önemlidir.

Temel yağ asitleri çok hassas olduğundan ve çok kolay bozulabildiklerinden dolayı, kedinizde eksiklik belirtilerinin görülmesinin önlenebilmesi açısından bunların ek antioksidan etkiye sahip maddelerle (Örneğin doğal tokoferol) korunması gerekir.

karbonhidratlar.png
Karbonhidratlar

Bu karbonhidratlar içerisinde bazıları diyet lifi, bazıları ise enerji kaynağı olarak kediniz için önemli olan çok sayıda ve çeşitli maddeler içermektedir. Kedilerin çeşitli karbonhidratları sindirme yeterlilikleri, kedinizin sindirim enzimlerine bağlı olarak çok farklılıklar gösterebilir.

Özel bir ayrıştırma yöntemi (Ekstrüzyon Yöntemi) ile hafif çözülebilir karbonhidratların (Örneğin tahıl yoğunluğu) sindirilebilirliği, enerji kaynağı olarak çok iyi bir şekilde kullanılabilecek şekilde iyileştirilir.

Sanabelle, kedinizin amino asit gereksinimini tamamen karşılayabilecek dengeli bir oranda yüksek kaliteli hayvansal protein karışımına sahip bir üründür.

Mineraller ve Eser Elementler

Mineraller (Kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum, klor) ve eser elementler (demir, çinko, bakır, mangan, iyot, selenyum) çok geniş kapsamlı işlevlere sahiptir. (Kemik ve diş oluşumu, sinir ve kas metabolizması, su dengesi, kan yapısı, pigmentasyon, doğurganlık durumları gibi)

Bu nedenle mineral maddelerin ve eser elementlerin özellikle sahip olduğu bu çok yönlü komplike görevleri nedeni ile hem eksik alınmalarının hem de fazla alınmalarının ya da dengesiz bir şekilde alınmalarının ağır sorunlara yol açabileceği dikkate alınmalıdır.
Bu husus örneğin magnezyum için geçerlidir. Zira mamanın içerisinde içerik oranının yüksek olması durumunda kedinizde idrar yolu rahatsızlıklarının oluşmasında ek bir risk faktörü oluşturur. Sanabelle, mineral maddeler ve eser elementler ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılar ve bu yüzden ek olarak mineral konsantreleri verilmesine gerek kalmaz.

Vitaminler

Vitaminler tüm vücut fonksiyonlarının devamının sağlanabilmesi için gereklidir. Kediler belli vitaminleri kendileri oluşturamaz ve bundan dolayı bunların mama ile dengeli bir şekilde alınması gerekmektedir.

Sanabelle, kedinizin vitamin ihtiyacını tamamen karşılar. Bu nedenle ek olarak vitamin konsantreleri verilmesine gerek yoktur., Aksi durumda sağlık açısından olumlu sonuçlar yaratmayacak fazla beslenme durumu dahi söz konusu olabilir.

diet-lfi
Diyet Lifleri

Diyet lifleri ince bağırsakta çok zor sindirilebilmektedir, fakat düzenli bağırsak faaliyeti için özellikle kalın bağırsak çevresinde gereklidir.

Kediler için bitkisel yapıcı maddeler (ham lif) bağırsak faaliyetlerinin düzenlenmesinde kendisini kanıtlamış durumdadır.

katki
Diğer Katkı Maddeleri

Temel yağ asitlerinin ve vitaminlerin kontrolsüz dış etkenler nedeni ile düşmesini önlemek amacıyla kedi besinlerine antioksidanlar eklenmelidir. 

Sanabelle’de kullanılan doğal antioksidanlar tokoferol (Vitamin E’ye benzer bileşikler) olarak adlandırılmaktadır.

ürünlerimizin avantajları:

yüksek kaliteli malzemeler

Kanatlı Eti

Sanabelle ürünlerimiz, kümes hayvanlarından elde edilen yüksek oranda taze et içerir. Taze kümes hayvanları özellikle kolay sindirilebilir ve besin açısından zengin bir protein kaynağıdır.

Taze Karaciğer

%5 taze ciğer ilavesi, kediniz için olağanüstü bir lezzet deneyimi sağlar.

TAZE ALABALIK

Taze alabalıklı Sanabelle’imiz, kedinizin belirgin parlaklığı için değerli omega yağ asitleri bakımından zengindir. Taze alabalık biyolojik değeri yüksek bir çok protein içerir ve ayrıca sindirimi kolaydır.

Taze KUZU ETİ

Taze kuzulu Sanabelle’imiz özellikle beslenmeye duyarlı kedileriniz için uygundur. Taze kuzunun sindirimi kolaydır, besin açısından zengindir ve düşük alerjenik potansiyele sahip bir protein kaynağıdır. Beslenmeye duyarlı birçok kedi tarafından çok iyi tolere edilir.

immun-komplex

TAZE DEVEKUŞU

Taze devekuşu eti özellikle lezzetli, sıra dışı ve sindirilebilir bir protein kaynağı olduğundan, hassas kedileriniz için idealdir.

Glutenli Tahıl İçermeyen Tarifler

Gluten içeren tahıllardan (buğday dahil) bilinçli olarak kaçınıyoruz.
Bu nedenle Sanabelle, beslenmeye duyarlı kedileriniz için özellikle uygundur. Kolay sindirilebilir bir karbonhidrat kaynağı olarak
patates veya pirinç kullanıyoruz.

Tahıl İçermeyen Tarifler

Sindirilebilirliği yüksek patatesler kullanıyoruz ve tahıllardan bilinçli olarak kaçınıyoruz. Böylece kedilerinizi nazikçe ve tahılsız beslersiniz. Bu, belirgin tahıl intoleransı olan, gıdaya duyarlı ev kedileri için özellikle faydalıdır.

Bağışıklık Kompleksi (Mannan ve Glukanlar)

Bağışıklık kompleksimiz, “bira mayası” olarak da bilinen Saccharomyces cerevisiae türünden mayalardan oluşur. Mannans ve glukanlar da mayaya eklenir. Bu nedenle, bağışıklık kompleksimiz sadece kedilerinizin bağırsak florası üzerinde değil, aynı zamanda bir bütün olarak bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

Yapılandırılmış Bitkisel Lif

Sanabelle Dental’deki kroketin yüzey dokusu ve boyutu, yiyeceğin belirgin bir şekilde doğranmasını sağlar. Yapılandırılmış bitki lifleri, kedinizin (diş bakımı) diş temizliğini ve ağız hijyenini destekler.

Azaltılmış Protein ve Mineral İçeriği

Sanabelle Urinary azaltılmış protein ve mineral içeriği (düşük protein), kedinizin böbreklerini ve idrar organlarını rahatlatır. Sanabelle Urinary ile idrar taşlarının oluşumu engellenebilir.

Azaltılmış Enerji İçeriği

Kısırlaştırılmış kediler, genellikle iyi bir tokluğa neden olan ve kilo alımını (kilo kontrolü) sürdürülebilir şekilde önleyen, bol lifli (ham lif) enerjisi azaltılmış yiyeceklere ihtiyaç duyar. Kedilerinizin eklemlerini ve kemiklerini rahatlatır.

Yeşil Dudaklı Midye

yeşil dudaklı midyelerde bulunan doğal kıkırdak yapı malzemeleri (örneğin glukozamin) eklem kıkırdağının metabolizmasını destekler ve böylece eklemlerin hareketliliğini destekler (kıkırdak bakımı).

Esansiyel Yağ Asitleri

Değerli sıvı ve katı yağların yüksek oranları (%1,5 somon yağı dahil) kedinizde zarif, parlak ve esnek bir tüy oluşmasını sağlayabilir.
Bu nedenle Sanabelle Hair & Skin ürünümüz özellikle safkan kediler için uygundur.

Azaltılmış Enerji İçeriği

Özellikle evde yaşayan kedilerin kısıtlı hareketi nedeniyle Sanabelle Indoor, azaltılmış enerji içeriğine sahip yüksek diyet lifi (ham lif) içerikle donatılmıştır.

Yüksek Enerji İçeriği

Sokakta yaşayan aktif kediler, değişen dış sıcaklıklar ve mamanın artan yağ içeriği tarafından kontrol edilen yüksek hareket etme dürtüsü nedeniyle daha yüksek bir enerji gereksinimine sahiptir. Sanabelle Outdoor ürünümüz buna dayanmaktadır.

"HER KEDi DOğANIN BAş YAPITIDIR"

Leonardo Da Vinci

kedi